Bali – 20.10.2017

BALI

 

PODRÓŻ DO ŹRÓDŁA ŻYWIOŁU WODY

“To podróż daje nam szczęście, nie jej cel. “

Dan Millman

Rice terracing near Ubud Bali 1920x600 - Bali - 20.10.2017

Opis wyprawy

Bali jest wyspą magiczną, pojawienie się tu po raz pierwszy przynosi powiew nowego, a jednocześnie pamięć dobrze znanego – powrót do źródła, do naturalnego stanu relaksu, rozluźnienia – zapomnianego stanu spokoju. Elementem na wyspie wszechobecnym jest woda. To ona niesie pamięć, oczyszcza, rozluźnienia, wnosi miękkość bycia i zaufania. W jej rytmie przemierzać będziemy wyspę otwierając się na magię wokół. Odwiedzimy wodne świątynie, liczne wodospady, gorące źródła, uczestniczyć będziemy w oczyszczających rytuałach i ceremoniach wody, pływać z delfinami i rozluźniać ciało podczas wodnych praktyk watsu. Wszystko to w niespiesznym tempie i pięknych, rajskich pejzażach.

Podróż zaplanowana jest tak, by jak najwięcej czasu spędzać w naturze i doświadczać jej uroków – bliskości wodospadów, miękkiego tańca oceanu, różnorodności plaż i życia morskiego, delfinów, żółwi morskich, gorących źródeł, dostojnych wulkanów, wibrujących zielonością pól ryżowych, unoszącego się wszędzie zapachu kadzideł i świeżych kwiatów fragripani oraz dżungli z egzotycznymi drzewami mangosteen, papai i kokosów. Balijczycy największą wagę przykładają do szczegółów, ofiary składając niemal wszędzie – na podjazdach, parkingach, straganach czy potencjalnie niebezpiecznych miejscach, jak kuchenki gazowe, by zapewnić sobie przychylność i opiekę bogów – szacunek do natury i świata duchów odbity w zręcznym połączeniu hinduizmu, buddyzmu, animizmu. Domy jak świątynie, piękne, tradycyjne zdobienia, powiew elegancji i wdzięku widoczny w najdrobniejszych detalach – Bali przyjmuje z łaskawością, rodzi wdzięczność, przywołuje pamięć tego, co w nas, a co w miejskich realiach gdzieś nam umyka – głęboki związek i połączenie z naturą.

14 dni

Rozpoczęcie 20 października 2017
Zakończenie 3 listopada 2017

Program

Dzień 1/ dzień 2

Salamat datang! Powitanie na lotnisku, lot do Indonezji. Transfer z lotniska do Ubud – spokojnej, urokliwej miejscowości położonej wśród pól ryżowych, z piękną balijską architekturą, licznymi szkołami jogi, tańca, pracy z ciałem, medytacjami – stolicy kultury i sztuki. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, kolacja.

Dzień 3

Zwiedzanie Ubud. Dzień rozpoczniemy od wizyty na kolorowym targu pełnym warzyw, egzotycznych owoców, kwiatów i wonnych zapachów. Tutaj zaopatrzyć się można również w pięknie zdobione, kolorowe tkaniny i sarongi, z których słynie Bali. Po wizycie na targu odwiedzimy muzeum sztuki balijskiej mieszczące się w kompleksie pięknych willi z zielonymi ogrodami i kaskadowo płynącymi strumieniami. Obiad zjemy w jednej ze zdrowych, ekologicznych knajpek wegetariańskich, a na poobiedni odpoczynek wybierzemy się do Mokey Forest – Małpiego Gaju z bujnie wijącą się roślinnością i letnim kompleksem pałacowym. Po kolacji czeka nas wizyta na dziedzińcu Pałacu Królewskiego, gdzie, co wieczór odbywają się pokazy tradycyjnego balijskiego teatru tańca.

Pura Taman Saraswati Ubud Bali Indonesia 1920x600 - Bali - 20.10.2017

Dzień 4

Tego dnia poznanym relaksacyjną technikę wodnego masażu watsu rozluźniającego ciało i kojącego umysł. Jest to delikatna, łagodna praktyka pracy w wodzie, w basenach podgrzanych do temperatury ciała. Towarzyszyć nam będzie światowej klasy nauczyciel Michael Watsu, który wprowadzi nas w tajniki techniki w pięknych zacisznych basenach kompleksu Taksu.

Dzień 5

Ciąg dalszy nauki i doświadczania wodnej praktyki watsu. Dwudniowa praktyka jest rodzajem warsztatu zapewniającego postawy do praktykowania masażu. Dla osób chcących inaczej zagospodarować swój czas, możliwe jest zorganizowanie w tym czasie innych, dodatkowych aktywności w Ubud i w okolicach (wodospady, świątynie, okoliczne pola ryżowe lub uczestnictwo w zajęciach w jednej ze szkół tańca, jogi lub innych praktykach, których szeroki wybór oferuje Ubud)

34466690604 ef2ed275fd o 1920x600 - Bali - 20.10.2017

Dzień 6

Ceremonia wody u księży balijskiej w okolicach Bangli (transport z Ubud). Ida Rsi Alit jest najmłodszą księżą i jednocześnie jedyną kobietą pełniącą wysokie funkcje kapłańskie na Bali. Do funkcji tej powołana została przeszło dziesięć lat temu, w wieku 21 lat. Rytualna ceremonia wody, podczas której odbędziemy wspólne medytacje i w akompaniamencie tradycyjnych śpiewów i instrumentów pobłogosławieni zostaniemy wodą, ma na celu oczyścić ciało i umysł, stanowiąc również swojego rodzaju rytualne wprowadzenie w balijską przygodę i inicjacyjne spotkanie z żywiołem wody, który od tej pory będzie nam stale towarzyszył. Po drodze na ceremonię odwiedzimy kompleks Goa Gajah słynącą z pięknych świątyń, potężnych drzew i oczyszczających źródeł, natomiast po ceremonii udamy się w stronę Tampang Siring – kompleksu wodnych świątyń, gdzie poddamy się rytualnej ablucji w wodzie. Nocleg w okolicy Tampang Siring.

Dzień 7

Dla chętnych poranne wejście na wulkan. Wyruszymy w nocy, by o wschodzie słońca wspiąć się na szczyt wulkanu Batur i stąd podziwiać zapierające dech w piersiach widoki wyspy i olbrzymiego jeziora rozciągającego się u podnóża wulkanu. Po zejściu, odpoczynek w gorących źródłach Toya Bungkah. Po południu wyjazd do Tejakula na północy Bali. Zakwaterowanie w pięknym kompleksie hotelowym Gaia Oasis.

Dzień 8

Odpoczynek, kąpiele w basenach, w morzu, watsu, relaks.

34537349330 a0e7bb55e7 o 1920x600 - Bali - 20.10.2017

Dzień 9

Dzień spędzimy w dżungli w okolicach miejsca mocy i wodospadu Les.
Możliwość noclegu w dżungli lub popołudniowy wyjazd w kierunku Loviny – zakwaterowanie.

Dzień 10

Pływanie z delfinami o wschodzie słońca, a po śniadaniu wycieczka nad jeden z wodospadów (Sekumpul – 7 strumieni lub Aling- Aling – dwa strumienie o różnej prędkości). Po południu relaks w Banjar hot springs – kompleksie gorących źródeł. Nocleg w Lovinie

170424122747 ubud bali indonesia guide four seasons resort bali at sayan 1920x600 - Bali - 20.10.2017

Dzień 11

Wyjazd z Loviny. Trasa na południe w stronę Ubud. Po drodze wizyta nad wodospadem Bayumala lub Nungung, podziwianie górskich widoków na Lake Tamblingan i Lake Buyan, spacer wśród pól ryżowych Jatiluwah – wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, popołudniowa wizyta w gorących źródłach (Angseri albo Penatahan). Wieczorem, przyjazd do Penestanan/ okolice Ubud. Zakwaterowanie w Sayan Terrace Resort.

Dzień 12

Odpoczynek w kompleksie Sayan Terrace – willi otoczonych basenami położonych na zboczach gór wśród pól ryżowych z pięknym widokiem na wznoszące się na horyzoncie szczyty wulkanów. Dla chętnych spacer wśród pól ryżowych, zejście nad wijącą się w wąwozie rzekę, odpoczynek nad wodą wśród zieleni.

indonesia bali rice fields 1920x1080 - Bali - 20.10.2017

Dzień 13

Poranna wizyta na targu w Ubud, ostatnie przed powrotem zakupy rękodzieła i pięknych balijskich tkanin. W południe wyjazd na lotnisko do Denpasar (po drodze możliwość zatrzymania się nad morzem, na pięknej, piaszczystej plaże Tommy Beach w dystrykcie Jimbaran). Lot do Polski.

Dzień 14

Pożegnanie
Wylot i lądowanie w kraju

Koszt

4500 zł + bilet lotniczy

KOSZTY OBEJMUJĄ:
– transport na wyspie (prywatne minibusy, vany)
– noclegi w hotelach 3* / 4 * (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją)
– śniadania
– wsparcie i przewodnictwo nasze + opieka miejscowych przewodników
– wstępy do obiektów turystycznych
– udział w festiwalach i ceremoniach
– wypożyczenie rowerów

KOSZTY NIE OBEJMUJĄ:
– biletów lotniczych na Bali
– pozostałych posiłków (poza śniadaniami) – wyspa oferują bogaty wybór knajpek, restauracji i barów, obiad zjeść można w przedziale 3-15 USD
– ubezpieczenia (służymy informacją w zakresie sprawdzonych i niedrogich ubezpieczeń)
– dodatkowych aktywności, typu wycieczki fakultatywne dostępne na wyspie nie ujęte w świadczeniach

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI